Grzejniki łazienkowe

Choć byśmy chcieli w całym domu mieć ogrzewanie podłogowe (popieram!), to jednak raczej w łazience chcielibyśmy mieć zwykłe grzejniki. Nie tylko dlatego, że ogrzewanie podłogowe może nie wystarczyć do ogrzania łazienki do odpowiedniej temperatury. Również dlatego, że grzejniki w łazience służą nam do suszenia ręczników, które położone na podłodze schnąć nie będą.

Z racji tego specyficznego zastosowania, grzejniki łazienkowe mają zazwyczaj zupełnie inny kształt, niż grzejniki pokojowe. Co ciekawe, równie często występują w wersji elektrycznej, jak i jako zwykłe grzejniki do wodnych instalacji centralnego ogrzewania.

Dwa grzejniki łazienkowe. Nieco bardziej wyrafinowane, niż te, które są najbardziej popularne w Polsce.

Powyższa fotografia (źródło), przedstawia dwa grzejniki łazienkowe. Te najpopularniejsze w Polsce mają nieco prostszą formę, ale jako że niektórzy chcą mieć w łazience nie tylko źródło ciepła, ale i jakąś ozdobę, kształty grzejników łazienkowych ulegają stopniowej ewolucji.

W przypadku tradycyjnych instalacji ogrzewczych, stosuje się wodne grzejniki łazienkowe. Wyposaża się je w zwykłą głowicę termostatyczną i montuje jak pozostałe rodzaje grzejników. W przypadku, gdy w domu (i łazience) zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe, sprawa się nieco komplikuje. Temperatura wody w instalacji nie będzie dostatecznie wysoka do ogrzania grzejnika łazienkowego, a zatem nie będzie on dostatecznie suszyć ręczników i grzać łazienki. W takich sytuacjach stosuje się łazienkowe grzejniki elektryczne.

One Response to “Grzejniki łazienkowe”

  1. […] w takim przypadku można sobie łatwo wyobrazić w łazience elektryczny grzejnik w formie drabinki do suszenia ręczników, ale to już oznacza, że kominek samodzielnie całego mieszkania nie […]

Leave a Response