Po co strona o ogrzewaniu?

Centralne ogrzewanie to zagadnienie bardzo rozbudowane. Nie wystarczy do jego pełnego omówienia napisać kilku prostych artykułów. Z tego względu uznałem, że konieczne jest stworzenie tej strony. Ma ona formę bloga, bo w ten sposób najłatwiej jest mi publikować teksty.

Ufam, że pisane przeze mnie artykuły będą komuś przydatne.

Pragnę zwrócić uwagę czytelników, że nie jestem związany zawodowo z żadną firmą zajmującą się centralnym ogrzewaniem lub jego elementami. Z tego względu na stronie publikuję mój punkt widzenia. Staram się, by był on obiektywny. Tak jak i Ty krytycznie podchodzę do wszelkich marketingowych zapewnień, że dom można ogrzać za darmo. Nie zamierzam tu promować jednego sposobu na dostarczanie ciepła, produktów jednej firmy, jednego paliwa do ogrzewania.

Na koniec kilka słów o mnie. Nazywam się Krzysztof Lis, mam 28 lat, jestem magistrem inżynierem mechanikiem specjalności energetyka cieplna. Prowadzę kilka blogów i witryn internetowych, m.in. Drewno Zamiast Benzyny.pl. Współpracuję z portalem ogrzewnictwo.pl. Posiadam uprawnienia do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej.

Kontakt ze mną można nawiązać np. pisząc maila na adres lis[małpa]drewnozamiastbenzyny.pl .

One Response to “Po co strona o ogrzewaniu?”

 1. Paweł pisze:

  hej 🙂

  na wstepie …

  jestem tutaj u Cibie pierwszy raz i w życiu kilka miesiecy temu nie pomyslalbym ze trafie na taka strone, jestem laikiem w techikach grzewczych dlatego miedzy innymi tutaj jestem, jakie mam pytanie do Cibie…
  wraz z dziewczyna przepisane zostalo nam mieszkanie i chcemy jeszcze w tym roku tam zamieszkac tylko najwiekszy problem mamy z ogrzewaniem i ciepla woda … postaram sie to szybko opisac.

  – jest to kamienica ( stara)
  – brak gazu w calym budynku
  -ograniczona mozliwosc z korzystania komina

  zaczelem interesować sie tematem piecy akumulacyjnych i analizuje ( nie wiem czy dobrze) ze to jedyne rozwiazanie dla nas.

  posiadamy dwa pomieszczenia o takiej samej wielkosci oba po 20 mkw
  kuchnia 7mkw łazienka 7 mkw. wysokość mieszkania 240cm.

  byłbym wdzieczny za wszelkie opinie i pomoc w doborze techniki grzewczej w mieszkaniu oraz jak mozna miec bierzaca ciepła wode.

  z góry wielkie dzieki za kazde słowo porady .

Leave a Response